Θρύλε μου το μεγαλείο σου σταματημό ΔΕΝ ΈΧΕΙ!!!

Ο Ολυμπιακός πήρε την μεγάλη νίκη  με την φιναλίστ του περσινού τελικό του Προ Ρέκο και ο Ολυμπιακός είναι στο μεγάλο τελικό για μια ακόμη φορά… Ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς με «βολίδα» από την περιφέρεια, σκόραρε ένα εντυπωσιακό γκολ . Καθώς λίγα δευτερόλεπτα πριν το τέλος έγραψε το 11-12.

Σε έναν ακόμα τελικό θα βρεθεί ο Απεργούρος του ελληνικού Πόλο ο Ολυμπιάκ και νίκησε την Προ Ρέκο σε μια φανταστική εμφάνιση από την ομάδα του Θοδωρή Βλάχου αλλά και του Κόσμου του Ολυμπιακού που έδωσε πάλι βροντερόν παρών και τόνισε ότι είναι παντού Πειραιάς.

Ο Ολυμπιακός πέρασε μπροστά με 1-4 και 2-5 και δεν χάσαμε πάλι το προβάδισμα και έκλεισε το 8 λεπτό με 3 -5

Στο δεύτερο 8λεπτο μπήκε πάλι δυνατά και κατάφερε να πάρει διάφορα 3 γκολ 4-7, στη συνέχεια έκλεισε το ημίχρονο με 5-8 και διατήρησε τη διαφορά.

Στο 3ο 8λεπτο ο Ολυμπιακός κράτησε τη διαφορά καθώς στην αρχή αντιμετώπισε λίγο πρόβλημα όπως και χθες αλλά βρέθηκε ρυθμός και κράτησε τα 3 γκολ διαφορά και έκλεισε το 8 λεπτό με 8-11

Στο τελευταίο 8 λεπτό ο Ολυμπιακός ήταν κακός και δεχτηκε 3 γκολ και η Ρεκο ισοφάρισε σε 11-11 αλλά εκεί βρέθηκε ο Κωνσταντίνος Γενηδουνιάς  με ένα σουτ από το σπίτι του έγραψε το 12-11 και έστειλε τον Ολυμπιακό στον μεγάλο τελικό

Tα οκτάλεπτα: 3-5, 3-3, 2-3, 3-1

Η διακύμανση:

1ο οκτάλεπτο: 1-0 Ίβοβιτς (π/π., 7:19), 1-1 Σκουμπάκης (περιφέρεια, 6:58), 1-2 Μπούσλιε (6:06), 1-3 Κάκαρης (περιφέρεια, 3:51), 1-4 Γενηδουνιάς (π/π.3:15), 2-4 Ετσενίκε (π/π., 2:23), 2-5 Φουντούλης (π/π., 1:47), 3-5 Μπούκιτς (1:28)

2ο οκτάλεπτο: 4-5 Μπούκιτς (6:54), 4-6 Φουντούλης (περιφέρεια, 6:39), 4-7 Oμπράντοβιτς (π/π, 5:22), 5-7 Ντόγκουτ (π/π., 1:39), 5-8 Φουντούλης (π/π., 0:51), 6-8 Ντι Φούλβιο (0:31)

3ο οκτάλεπτο: 7-8 Μάντις (π/π., 7:14), 8-8 Ντι Φούλβιο (π/π., 6:10), 8-9 Ομπράντοβιτς (φουνταριστό, 5:48), 8-10 Γούνας (π/π., 3:56), 8-11 Μυλωνάκης (π/π., 2:24)

4ο οκτάλεπτο: 9-11 Μπούκιτς (μπάσιμο, 7:40), 10-11 Ίβοβιτς (π/π. 2:42), 11-11 Αϊκάρντι (2:11), 11-12 Γενηδουνιάς (περιφέρεια, 0:38)

Προ Ρέκο: Τεμπέστι, Ντι Φούλβιο 2, Μάντιτς 1, Μπούκιτς 3, Ντόγκουτ 1, Βελότο, Αϊκάρντι, Ετσενίκε 1, Φιγκάρι, Φιλίποβιτς, Ίβοβιτς 1, Κάγιες, Μπίγιατς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Θοδωρής Βλάχος): Πάβιτς, Μυλωνάκης 1, Σκουμπάκης 1, Γενηδουνιάς 2, Φουντούλης 3, Κάκαρης 1, Δερβίσης, Μπούσλιε 1, Μουρίκης, Γούνας 1, Αργυρόπουλος, Ομπράντοβιτς 2, Ζερδεβάς