Φιλική ήττα για την Ελλάδα… !!! Τουρκία-Ελλάδα 2-1

Tην ήττα με 2-1 γνώρισε σε φιλικό παιχνίδι η εθνική Ελλάδος από την Τουρκία στην Αττάλεια.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, πραγματοποίησε ένα πολύ νωθρό ξεκίνημα, βλέποντας τους Τούρκους να παίρνουν προβάδισμα στο σκορ και μάλιστα με δύο γκολ μόλις στο 17’ της αναμέτρησης.

Στη συνέχεια, οι ποδοσφαιριστές της «γαλανόλευκης» ισορρόπησαν κάπως το ματς, με την Τουρκία να έχει πάντως τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα.

Σε όλο το 90λεπτο αγωνίστηκε ο Κώστας Φορτούνης, ενώ βασικοί έπαιξαν οι Κούτρης και Μασούρας, οι οποίοι αντικαταστάθηκαν στο 48’ και στο 65’ αντίστοιχα από τους Σταφυλίδη και Ντουρμισάι. Επίσης, στον αγωνιστικό χώρο πέρασε στο 54’ και ο τέταρτος «ερυθρόλευκος» που βρίσκεται στην αποστολή της «γαλανόλευκης», ο Ανδρέας Μπουχαλάκης.

Τα γκολ για τους Τούρκους σημείωσαν οι Ουντέρ στο 11’ και Καραμάν στο 17’, ενώ η Ελλάδα μείωσε με τον Κουρμπέλη στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.