Καθιερωμένη φάπα στον πελάτη… ΠΑΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 2-3

Νίκη του Ολυμπιακού με 3-2 σετ στο κλειστό της Κυψέλης, με τον Θρύλο να τελειώνει και τους διαιτητές…

volley

Νίκη του Ολυμπιακού στο κλειστό της Κυψέλης με 3-2 σετ, παρά τις προσπάθειες των διαιτητών να αλλάξουν τη ροή του αγώνα! Ο Ολυμπιακός θα μπορούσε να είχε πάρει τη νίκη απέναντι στον ΠΑΟ με 3-0 σετ, αλλά οι διαιτητές στο τρίτο σετ που πήγε να τελειώσει το παιχνίδι ο Θρύλος άλλαξαν ξαφνικά την απόφασή τους μετά από ρίψη αντικειμένων προς τον αρχιδιαιτητή. Και έτσι το σκορ αντί για 23-23, διαμορφώθηκε 24-22!

Με συνέπεια ο ΠΑΟ να πάρει την ψυχολογία, από τη στιγμή που και ο κόσμος έκανε τους διαιτητές να… φοβηθούν και κατάφερε να πάρει στη συνέχεια δύο σετ και να ισοφαρίσει σε 2-2. Ο Ολυμπιακός όμως στο πέμπτο και τελευταίο σετ έκανε αυτό που έπρεπε και ξέρει καλύτερα.

Σωστές επιθέσεις και με καλή συγκέντρωση, έφτασε στο τελικό 3-2 σετ και πήρε τη νίκη, ξεπερνώντας εκτός από τον ΠΑΟ και τους διαιτητές…