Победа за корак ближе проласку даље

Други пут ове сезоне Црвена звезда гостоваће у Атини. Овог пута противник је Паниониос у оквиру четвртог кола Last32 фазе Еврокупа, а пред нама је реванш меч којем је претходила победа од двадесет поена разлике у београдској хали ”Пионир”.

Sirbobet…            Najbolje kvote u Evropi, 150 evra bonus za svaki tvoj ulog!!!

panionios-zvezda-evrokup-sajt

Паниониос је у овој сезони у Еврокупу на свом паркету победио 4 од 6 мечева укључујући Раднички из Крагујевца, Спартак Санкт Петерсбург и Бешикташ. У Last32 фази екипа је забележила три озбиљна пораза са преко 15 поена разлике за укупан негативан кош количник од -65, што је убедљиво најлошији скор у овој фази такмичења од свих екипа које се у њему налазе.  У првом колу Паниониос је дочекао екипу Нижњег Новгорода.  Лук Бебит, Дион Томпсон и Тејлор Рочести били су нерешива енигма за играче грчког тима и меч је изгубљен резултатом 89:75. Следећи меч значио је пут у Шпанију и катастрофалан пораз од екипе Билбао Баскетса са 93:62 где је чак осам играча шпанске екипе имало 10 и више поена на свом конту. Када се на гостујућем терену за 2 поена шутира 35.5%, када је однос асистенције-грешке 8/17 и када екипа има чак 20 скокова мање дебакл је неминован. Једини играч у прва два кола који је вредан помена био је Ерик Меколум. Са 31 и 28 поена уз укупно 22 фаула начињена над њим (33 изведена слободна бацања) за просечно 33 минута јасан су показатељ да је Ерик играо један на пет. Без помоћи остатка екипе није се могло много па је екипа са скором 0-2 дошла у Пионир у нади да ће поправити утисак из прва два јако лоша меча. Прво полувреме Паниониос је одиграо сасвим солидно, користио је своје предности и резултат је био прихватљивих -4 на полувремену. Међутим трећа четвртина отклонила је све дилеме око победника када је Црвена звезда свела Паниониос на само 12 поена и направила +14 пред улазак у последњу деоницу меча. За рафалну паљбу Симоновића, дабл-дабл Бобија Марјановића (10п, 11ск), феноменалне Чарлса Џенкинса (16п, 80% шут из игре) и ДеМаркуса Нелсона (11ас) Паниониос није имао решење. Финални резултат био је 84:64, а Меколум је сведен на само 11 поена. Контрола скока (укупно 41 наспрам 27), јака одбрана на бековским позицијама и поени из транзиције потпуно су разбили грчког представника који је између ова два меча одиграо тешку утакмицу против грчке Трикале. Меч је отишао у продужетак али је екипа Паниониоса успела да ишчупа вредну победу и крајњи резултат био је 84:83 за трећепласирану екипу грчког шампионата са скором 12-3 што значи само једну победу мање од двоструког узастопног шампиона Европе, Олимпијакоса.

Меколум је поново убележио 20 поена (0 ас) и био је најефикаснији играч утакмице што јасно говори да је кључ Звездине победе управо рецепт из Пионира. Звезда је тешком муком савладала Солнок у суботу и јасно је да ово наизглед лакше гостовање у Грчкој мора да се схвати прилично озбиљно како би се избегле непријатне калкулације у наставку такмичења. Слабости у позиционом нападу, смањена ротација са 11 на 8 играча у односу на почетак сезоне повредом Митровића и одласком Цветковића и Шилба пренела је терет на играче који се и даље навикавају на нове улоге и задатке на паркету. Нелсон и Џенкинс показали су континуитет добрих игара у оба правца, често индивидуална решења доводе до поена, проблеми у рекету заМарјановића и Катића постају све већи и биће интересантно да се види у ком правцу ће ићи унутрашња игра Црвене звезде како се сезона буде ближила крају. Данима се прича о појачању на позицији 3, разна имена су се спомињала и остаје да се види да ли ће Црвена звезда довести некога или ће сезону наставити у тренутном саставу.

Меч почиње у 18 часова, а телевизијски пренос биће на каналу Б92.

Pratite izvestaje sa utakmica uzivo, kao i vesti vezane za Olympiakos na srpskom!!! Red Agent7 i na Fejsbuku…

Preuzeto sa: redstarbelgrade.info